logo webu

přihlášení k odběru novinek
a zasílání newsletteru
   
   motyl
 
 
terapie EFRAIM

Terapie EFRAIM

Terapeut se naladí na konkrétní problém, se kterým za ním klient přichází, může se jednat o emoci, zvláštní pocit, vleklé potíže a poté vybere vhodný postup či kombinaci možných druhů terapie. Většinou se zpočátku jedná o předčištění klienta. Zde dochází k odblokování negativních programů a vnitřních či vnějších sabotérů, které by mohly bránit úspěšné terapii. Tím se klient uvolní a přitom zároveň i posílí, aby lépe zvládal terapii, naladil se na její úspěch a zároveň si na vědomé úrovni mohl uvědomit některé souvislosti, které byly ukryty v jeho podvědomí. Na rozdíl od terapie, ve které je důležité se zaměřit na specifický, konkrétní, jasně pojmenovaný problém, je proces čištění daleko širší. Čištění se zaměřuje na to, co je na nevědomé a podvědomé úrovni, a až po jejich zpracování se dostáváme na vědomou linii a jsme schopni problém a jeho důsledky pojmenovat. Nebo jsme schopni zpřesnit a pojmenovat všechny aspekty, které s problémem souvisejí a které je nutno zpracovat spolu s ním, aby došlo k hlubšímu uvolnění. Lépe si tento postup můžeme představit na symbolice lesa. Někdy uprostřed zdravého lesa objevíme poškozený strom a ten začínáme „léčit.“  Někdy se může jednat jen o poškozenou větev. Někdy se však dostaneme k lesu, který je tak hustý, že nejsme v houštinách schopni rozpoznat jednotlivé stromy a to, kde mezi nimi je ukryt napadený strom nebo větve. Můžeme se začít starat o celý les, opatrně od jeho okrajů, ale mezitím se škůdce nebo choroba může rozšířit i na zdravé stromy a postupně les ničit. Čištěním rozhrneme houštinu a získáme ostrý zrak, abychom si všimli škůdce a toho, jaký strom nebo větve potřebují naši péči.

Pokud se ohlížíte za svým životem či posledním časem a máte pocit, že váš život je o dost složitější než ostatních, nelitujte se. Možná právě to, že jste se dostali až sem, znamená, že máte vzít svůj osud do svých rukou a poprat se se škůdci svého lesa . Podle mého nemá smysl příliš srovnávat to, jakým životem procházíme, jaké nástrahy či štěstí nás již potkaly, důležitější je, jak se s nimi vyrovnáváme a co se svým štěstím i neštěstím děláme a proč.

Cena terapie je kalkulována podle konkrétního klienta a rozsahu jeho terapie, cena 1 terapie se pak pohybuje v rozmezí Kč 450 - 900. V rámci ceny je zahrnuta i konzultace klienta a jeho vývoje po skončení terapie. Doba trvání terapie se pohybuje okolo 90 až 120 minut.

 
© Jan Lodr, logotyp Milan Bauer